Ana Sayfa Özgeçmişim Latif Takipte Haber Arşivi Ziyaretçi Defteri İletişim Reklam
AKŞENER GÖKÇEBEY'DE GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI.

Gittiği her yerde  “Cumhurbaşkanı Akşener” sloganlarıyla karşılanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Memleket Gezileri” kapsamındaki yeni durağı  Zonguldak ziyaretine Gökçebey’den başladı.

Akşener’e  Gökçebey gezisinde Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Bakacakkadı Belediye Başkanı Oktay Albuz,  İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Yerel Yönetimler Başkanı Metin Ergun, Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu, Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, İYİ Partili, bölge il ve ilçe başkanları eşlik etti.

“GELİR GİDERİ KARŞILAMIYOR”

Akşener Zonguldak esnaf gezisine Gökçebey İlçesi’yle başladı. Burada bir giyim dükkanı işleten esnaf Akşener’e son bir buçuk yıldır yaşadığı problemleri şu sözlerle aktardı: “Bir buçuk yıldır sıkıntıdayız. Zaten işlerimiz düşüktü, pandemiden sonra da hepten düşmeye başladı. Her taraf marketleşmeye başladı. Bizim büyük marketlerle, firmalarla mücadele edecek, rekabet gücümüz yok. İkinci olarak ise internet üzerinden satışın bu kadar fazla yaygınlaşması da bizi çok etkiliyor. En büyük sıkıntımız ise Bağkur ödemeleri, bu ödemeler gelire göre düzenlenmeli. Son bir buçuk yılda gelir gideri götürmüyor vaziyetine geldik. Şu anda bu dükkan 4 kişilik aileme bakamama derecesine geldi, sürekli kredi alıp onları ödemeye çalışıyoruz.”

CHP Gökçebey esk ilçe başkanı Murat Merdivan’ın  dükkanına giren Akşener dükkanda çalışan gençler hakkında duydukları karşısında şaşkınlığa uğradı. İşletme sahibi dükkanında çalışan iki gencin durumu hakkında şunları söyledi: “Bir arkadaşımız iş bulamıyor, icralık durumda o nedenle burada çalışıyor. Diğer arkadaşımız üniversitenin gıda mühendisliği bölümünden mezun asgari ücretle bile iş bulamadığı için burada çalışıyor. Burada üç kişi ekmeğimizi paylaşıyoruz. Bunu ben yapıyorum ama bu görev benim değil hükümetin.”

“DERTLERDEN KAÇMAK İÇİN VATANDAŞIN YANINA GELEMİYORLAR”

Akşener, Gökçebey ilçesi esnaf ziyaretinin ardından burada bir konuşma gerçekleştirdi. Misafirperverliklerinden dolayı Zonguldaklı vatandaşlara teşekkür eden Akşener, “20 Ocak 2020’den beri ilçe ilçe esnaf geziyorum. O esnafların arasında çiftçiyle, işsiz gençle, üniversite mezunu olup tezgahtarlık yapan gençlerle, icralık gençlerle, 2 bin lira emekli maaşı alan bir babanın işsiz oğluna bakmak zorunda kalmasıyla karşılaşıyorum. Esnafları gerçek dertleri, talepleri dinlemek, çözmek için geziyorum, siyasetin görevi budur. Siyaset seçmenin veli nimet olduğu bir görevdir. Gerçek dertlerden kaçmak için vatandaşların, esnafların yanına gelemiyorlar. Bundan sonra siz konuşulacaksınız. Siz seçmensiniz, isterseniz sandıkta her şeyi değiştirebilirsiniz. Oylarınızı ucuz etmeyin ki herkes yanınıza gelsin, yanınızda hazır ola geçsin. Ağalar yanınıza gelemiyor. Ben ayakkabı eskitiyorum, onlar koltuk eskitiyor” dedi. Akşener, konuşmasının ardından İYİ Partili Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk’ü makamında ziyaret ederek belediyenin faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

" BAŞKAN ÖZTÜRK  GENEL BAŞKANI SAYIN AKŞENER'E TEŞEKKÜR ETTİ"

Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, "İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'e ilçemize gelerek şahsımı ve ilçe halkım adına çok memnun oldum ve teşekkür ediyorum. İnşallah bir daha ki gelişinizde sizleri Cumhurbaşkanımız olarak ağırlamak bizlere şeref verir." diyerek hediyelerini takdim etti.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise," Gökçebey'deki esnaf gezimiz miting havasına dönüşmüştür. bizleri coşkulu kalabalıkla karşılandım. Saygı değer belediye başkanımız Vedat Öztürk öncülüğünde Gökçebey halkına ,esnafına sevgi ve saygılarımı sunuyorum."dedi ve Başkan Öztürk'e plaket verdi.

 

 

 

SİZDEN GELEN YORUMLAR
YORUM EKLE
Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamış...

Ana Sayfa  ¦  Haber Tarihi: 11.6.2021  ¦  Yazdır  ¦  İzlenme (986)
© 2009 Latif AYDEMİR
--------------------------------------------------------------------------
Bugün Gelen Ziyaretçi: 2.073 | Toplam Ziyaretçi: 10.343.799 | Ip Adresiniz: 3.236.84.188 | Çözünürlülüğünüz:
Bu sizin sitemizi ziyaretinizdir.